VÝMĚNY PLYNOVÝCH SPOTŘEBIČŮ

Měníte starý plynový nebo elektrický kotel za nový? Chcete vyměnit plynový sporák za nový typ?

Poradíme vám nejenom s výběrem vhodné značky a typu, ale poradíme vám i jaká regulace je pro váš dům či byt nejvhodnější, dodáme, nainstalujeme, uvedeme do provozu, zajistíme záruční i pozáruční servis. To vše rychle a bez vašich starostí.  

Výměna plynového spotřebiče zahrhuje:

  • Demontáž stávajícího spotřebiče.
  • Instalaci nového spotřebiče.
  • Připojení na stávající rozvody topení, plynu a vody.
  • Elektrické připojení na stávající přívod a zapojení regulace.
  • Uvedení spotřebiče do provozu.
  • Revize.

Poradíme vám při výběru nového kotle, při výměně starého kotle za nový i při navržení způsobu regulace vytápění.

Výběr kotle ovlivňují požadavky na systém vytápění, dalšími pak jsou otopná soustava a způsob regulace. Provázanost všech těchto prvků ovlivní nejen hospodárnost provozu, ale i požadovanou tepelnou pohodu.

Pokud budete vybírat kotel, musíte si ujasnit, k čemu bude daný kotel sloužit. Jestli jen na vytápění, a nebo i na ohřev teplé vody.

Plynové kotle lze rozdělit podle typu odvodu spalin, účinnosti a podle umístění v objektu takto:

  • plynové kotle s odtahem spalin do komína (atmosférické komínové)
  • plynové kotle s odtahem spalin skrz zeď nebo střechu (atmosférické turbo)
  • kondenzační kotle

Tyto uvedené typy se dělí podle jejich konstrukce a místa instalace na stojaté či stacionární a nebo zavěšené na stěně, tedy nástěnné.

Klasické kotle stacionární mají odvod spalin komínem (tento musí být vyvložkován). Účinnost těchto plynových klasických kotlů se pohybuje okolo 89-92%. Tyto kotle jsou nejlevnější variantou, je však potřeba připočítat náklady za vyvložkování komínového tělesa. Stacionární jsou určeny pouze pro vytápění. Ohřev teplé vody se u nich řeší připojením nepřímotopného zásobníku. Nástěnné kotle (komínoví, turbo) bývají v provedení nejenom pouze pro vytápění, ale i s průtokovým ohřevem teplé vody. Také jsou typy kotlů, které mají pro ohřev teplé vody zabudovaný zásobník.

Ekonomicky výhodnější, ale pořizovací hodnotou dražší jsou kondenzační kotle. Jejich výhodou je vysoká účinnost. Uvádí se účinnost až 111 %. Kotle pracují v nízkoteplotním režimu a proto jsou předurčeny hlavně pro podlahové vytápění. Při výměně stávajícího kotle s úmyslem nahradit jej kondenzačním, doporučujeme obrátit se na odborníky.

Co je potřeba při výběru kotle zohlednit: Velikost vytápěného prostoru v m3, umístění kotle, zda v místě kde kotel bude nainstalován je k dispozici komín, možnost odvodu spalin u turbo kotle, jaký bude požadavek na množství teplé vody, v jaké cenové hladině se chcete či můžete pohybovat.

Komínové kotle musí mít zabezpečeno přivětrání a to z vnějšího prostoru.

Firma Plynoservis Procházka, se sídlem Za Humny 321, 751 03 Majetín a provozovnou na adrese Rolsberská 638/66, Olomouc, IČ: 68928424 zpracovává ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné...

Víme co je pro vás důležité - okamžitá pomoc při havárii vašeho spotřebiče a jeho znovuzprovoznění. Z tohoto důvodu jsou naše vozy a servisní technici stále připraveni k vyjetí na místo určení.

Vytvořte si webové stránky zdarma!